20 Mart 2009

2010 Dünya Kupası

FIFA'nın talimatı: 2009-2010 sezonunda tüm ligler ve kupalar 16 Mayıs 2010 tarihinden önce bitecek. Tek istisna, Şampiyonlar Ligi finali. 22 Mayıs'ta oynanacak. 11 Mayıs 2010'da finallere kalan ülkeler 30 kişilik futbolcu listesini bildirmek zorunda. 17-23 Mayıs tarihleri arasında ise tüm futbolculara izin vermek zorunda ülke federasyonları. 1 Haziran'da ise 23 kişilik kesin kadrolar verilecek. 1-11 Haziran tarihleri arasında sakatlanan oyuncu olursa ülkelerin ilk maçlarından 24 saat öncesine kadar 30'luk listede kadroya giremeyen 7 oyuncudan birini alabilecekler. Finaller 11 Haziran 2010'da başlayacak, final maçı 11 Temmuz'da. 2006 Almanya daha dün gibi.. Ne zaman geçti bu 3 sene? Yoktuk, umarım bu kez biz de oluruz...

10 yorum:

vakilinchuk dedi ki...

Bu yaza kadar yine günü kurtarmak için uğraşılsın.Ama artık bu yaz birşeyler değişmeli.Yatırımlar boşa gidiyor,yeter artık.

Farklı sebeplerden dolayı Bülent,Sabri,Ümit,Hasan,De Sanctis,Linderoth,Nonda,Mehmet Güven,Aydın(Kiralık),Aykut(kendi iyiliği için) ve duruma göre Lincoln gönderimeli.

Adam gibi bir hoca(tercihim Lucescu,iyi futboldan geçtim.),yaşı önemsiz,güven veren bir yabancı kaleci,iyi bir stoper,yedekte kalabilecek Emreciksin ayarında yerli bir sağ açık,11'de rahat rahat oynayacak kapasitede bir sağ bek,kaliteli bir yabancı golcü,Lincoln giderse-ki gitmesin,Luce gelsin onu kazansın diyorum-orta sahaya takviye...

İç çekişmelerden,gruplaşmalardan uzak,profesyonel futbolculardan kurulu,futbolu ve çalıştığı takımı bilen,komplekssiz,kaybetmeye değil kazanmaya yönelen bir hoca yönetimindeki bir Galatasaray.

Avrupa fatihi ancak böyle döner.

Bütün bunlar olur mu?Tamamen olma ihtimali olduğunu düşünmüyorum.Kısmen olma ihtimali azda olsa var ama...

Bize yine hüsran...

pi dedi ki...

Sevimli bir maskot olmuş :)

Erdal Güngör dedi ki...

Güney Afrika deplasman sayılmaz.

whitemetaphors dedi ki...

milli takim bir daha dunya kupasi ne zaman gorur bilmeiyorum amma 2010'u tv'den izleyecegimiz kesin.

Clean Shit dedi ki...

yok be ustat, vallahi yok.. dogmamis cocuga da don bicilmez de hani yinede bakiyorum bakiyorum yok da yok.. yine olamayiz gibi geliyor finallerde..

EsEs dedi ki...

ispanya ve belçika 2010 finallerinde olacak bizim gruptan malesef:(

nestavarro dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Turiaf dedi ki...

Maskot çok güzel olmuş gerçektende. Uzun zamandır gördüğüm en iyi maskot diyebilirim

Adsız dedi ki...

2010'da oyuncular sanırım tatil yaptıkları otellerden izlerler ancak maçları veya yazlık evlerinden..

Adsız dedi ki...

Bu arada CocaCola'nın reklamını gören, duyan, dinleyen varmı ?

Ha ha ho!
Bekle Afrika..
Geliyoruz 2010'da..
Bu sefer kupayı;
Almadan dönmeyiz vatanımıza..